Over Londen

Aanschouw het spannende verleden en het bloeiende heden van Londen in haar talrijke kenmerkende bouwwerken: Big Ben en de Houses of Parliament, Buckingham Palace, St. Paul’s Cathedral en sinds kort het schitterende Olympische Park in Stratford (www.london2012.com/spectators/venues/olympic-park/), waar de succesvolle Olympische Spelen van 2012 plaatsvonden. Bezoek voor een uitzicht van bovenaf de London Eye (www.londoneye.com), maak voor een uitzicht vanaf de rivier een cruise op de Theems (www.citycruises.com), en bezoek voor een uitzicht in het groen het uitgestrekte Hyde Park (www.royalparks.org.uk/parks/hyde-park) met verscheidene vijvers. Ondanks het feit dat Londen een uitgestrekte wereldstad met meer dan 7 miljoen inwoners is, heeft het een ontspannen, gastvrije sfeer die het tot een ideale toeristische bestemming maakt.

Veel musea in Londen zijn gratis en alle bieden ze een wereld aan cultuur. Waarom begint u niet gewoon met het innovatieve Museum of Londen (www.museumoflondon.org.uk) of de Tate Modern (www.tate.org.uk/visit/tate-modern), die is ondergebracht in een voormalige krachtcentrale bij de Millennium Bridge? Kinderen zijn dol op de "buitengewone experimenten en duizelingwekkende demonstraties" van het Science Museum (www.sciencemuseum.org.uk). Ga stroomafwaarts naar het Discover Greenwich Visitor Centre (www.ornc.org/visit/attractions/discover-greenwich-visitor-centre) in het op de UNESCO-lijst voorkomende Greenwich, de plaats waar de tijdzones ontstonden.

Londen heeft een behoorlijk aantal Michelin-sterren in haar kosmopolitische culinaire scene, waaronder de moderne Chinese keuken van Hakkasan (www.hakkasan.com), de chique sushi van Nobu (www.noburestaurants.com/london) en de extravagante Franse fijnproeverij van L'Atelier de Joël Robuchon (www.joelrobuchon.co.uk) in Covent Garden. De Britse keuken heeft een opleving meegemaakt met dynamische jonge chefs zoals Jamie Oliver, wiens restaurant Fifteen (www.fifteen.net) een van de vele trendy eetgelegenheden is in de in populariteit stijgende wijk Shoreditch. Voor een traditionele Engelse thee kunt u zich heerlijk ontspannen op het terras van de Wallace Collection (www.wallacecollection.org/visiting/thewallacerestaurant).

Een trekpleister om uit eten te gaan en te gaan stappen is de zuidelijke oever van de Theems, met niet alleen het Nationaal Theater (www.nationaltheatre.org.uk), maar ook het enorme Southbank Centre (www.southbankcentre.co.uk) met concerten, voorstellingen en kunstvertoningen. Langs de rivier zijn er restaurants genoeg te vinden, maar als u gewoon een cocktail wilt drinken en een klein hapje eten, kunt u terecht in het chique Benugo (www.benugobarandkitchen.com) in het gebouw van het British Film Institute. Reist u met kinderen? Boek een musical in het door neon verlichte West End (www.westendlondon.com) of ga naar het op de jeugd gerichte Round House (www.roundhouse.org.uk) theater in Camden.

De luxe warenhuizen van Londen, zoals de Liberty (www.liberty.co.uk), zijn een must voor elke serieuze shopper, terwijl gezinnen met kinderen rechtstreeks kunnen afstevenen op Hamleys (www.hamleys.com) - de grootste speelgoedwinkel ter wereld. Als het weer meezit, gaat er niets boven de rommelmarkten van Camden (www.camdenlock.net) en Portobello Road (www.portobellomarket.org). Liefhebbers van heerlijk eten kunnen terecht op de Borough Market (www.boroughmarket.org.uk) voor allerlei lekkernijen. Of neem een kijkje in het Westfield Stratford City (uk.westfield.com/stratfordcity) - een chic nieuw winkelcentrum bij het Olympisch Park.

De Olympische Spelen mogen dan voorbij zijn, maar de sportevenementen in Londen trekken desalniettemin nog massa’s mensen. Tennisfans kunnen zich tegoed doen aan aardbeien met slagroom op Wimbledon (www.wimbledon.com), en er passen zo’n 105.000 mensen in het Wembley Stadion (www.wembleystadium.com) voor voetbaltoernooien en concerten. Als het Notting Hill Carnival (www.thenottinghillcarnival.com) in augustus voor u te onstuimig is, geeft u wellicht de voorkeur aan Shakespeare in de Globe (www.shakespearesglobe.com). Ook de parken in Londen zijn een schitterende locatie voor grote evenementen. In de donkere dagen voor kerst vindt u in het Hyde Park een Winter Wonderland (www.hydeparkwinterwonderland.com) compleet met een enorme ijsbaan, gezellige markten en heel veel kerstsfeer.

Voer uw bestemming in

Zoek & Boek een hotel

OPTIONEEL

calendrier

 nacht(en)

+ meer opties

> Bekijk / annuleer een reservering

Beste prijsgarantie