Over New York

New York City heeft een lange weg afgelegd sinds 1614, toen Nederlandse koopvaarders de Hudson rivier afzeilden om zich te vestigen in het hedendaagse Manhattan. Kenmerkende bouwwerken zoals het Empire State Building (www.esbnyc.com) en het Rockefeller Center (www.rockefellercenter.com) steken nu af tegen de skyline van Manhattan, een van de wonderen van de moderne wereld. Geniet van het prachtige uitzicht vanaf de High Line (www.thehighline.org), een 2 km lang stuk teruggewonnen spoorlijn. Neem voor een wijds uitzicht op Lower Manhattan en het Vrijheidsbeeld de veerboot naar Staten Island (www.nyc.gov/html/dot/html/ferrybus/statfery.shtml).

Fietsen rond Central Park (www.centralparknyc.org) is een genot op zich en onderweg kunt u genieten van het Metropolitan Museum of Art (www.metmuseum.org). Verlaat Manhattan en laat u zich vertederen door de Siberische tijgerwelpen in de Bronx Zoo (www.bronxzoo.com) of verken het hippe Brooklyn. Voor een glimp op de technologische hoogstandjes van de Verenigde Staten gaat u naar de Intrepid Sea, Air and Space Museum (www.intrepidmuseum.org), waar nu de space shuttle Enterprise is ondergebracht.

The Big Apple (zoals New Yorkers het zelf nooit noemen) is een paradijs voor shoppers. Barneys (www.barneys.com) is een van 's werelds grootste warenhuizen, hoewel koopjesjagers misschien liever rondsnuffelen op zoek naar antiek en oude kleding op de Brooklyn Flea (www.brooklynflea.com). De Union Square Greenmarket (www.grownyc.org/
unionsquaregreenmarket) is de plek om heen te gaan voor vers geplukt fruit en ambachtelijke kazen.

Of het nu een hot dog is op Times Square of een banket van $300 per person bij Thomas Keller's Per Se (www.perseny.com), New York heeft een van de meest opwindende culinaire scenes in Amerika. Bestel een echte Amerikaanse steak bij Morton's (www.mortons.com/newyork/), gunstig gelegen tussen de winkelstraten 5th Avenue en Madison Avenue. Voor moderne Amerikaanse gerechten met een wat fijner cachet kunt u genieten van het 16-gangen proefmenu bij Eleven Madison Park (www.elevenmadisonpark.com), die u "de buitengewone agrarische overvloed van New York" biedt – of bij Gramercy Tavern (www. gramercytavern.com), een favoriet onder de welgestelde inwoners van New York. Voor het beste aan wat voordeligere waren kunt u terecht bij de Smorgasburg (www.smorgasburg.com) in Brooklyn, waar u zo’n 100 lokale verkopers vindt en een geweldig uitzicht over de East River.

Laat het onuitputtelijke nachtleven van New York u meevoeren naar andere delen van de stad. Als de met zebrastrepen beschilderde muren van Lenox Lounge jazzclub (www.lenoxlounge.com) in Harlem konden praten, zouden ze namen noemen als Miles Davis, Billie Holiday en Malcolm X. Het Lincoln Center (www.lc.lincolncenter.org) is een cultureel centrum met 29 zalen waaronder de Metropolitan Opera House. Probeer voor een kroegentocht door het centrum het Manhattan Meatpacking District.

Waar 5th Avenue en 58th Street elkaar kruisen, doen kunst en commercie dat op dezelfde wijze in de vorm van de prachtige feestelijke etalages van Bergdorf Goodman (blog.bergdorfgoodman.com/windows). Sportliefhebbers kunnen genieten van talloze evenementen in Manhattan en de omliggende wijken: het US Open Tenniskampioenschap (www.usopen.org) vindt tussen augustus en september plaats in Flushing Meadows in Queens, en het Barclays Center (www.barclayscenter.com) in Brooklyn opende in 2012 haar deuren met een aanbod aan grote sportevenementen en topconcerten.

Voer uw bestemming in

Zoek & Boek een hotel

OPTIONEEL

calendrier

 nacht(en)

+ meer opties

> Bekijk / annuleer een reservering

Beste prijsgarantie